Przejdź do treści

Ford Denso brak opcji wpisania kodu PIN nawigacji

Ford Denso nawigacja
Wymiana płyty głównej w urządzeniu to dla nas ostateczność – choć czasem jedyna metoda naprawy. W jakich przypadkach trzeba zastąpić cały środek urządzenia? Chociażby wtedy, gdy płyta urządzenia ulega popękaniu i brakuje połączeń między warstwami. Takie sytuacje to rzadkość, zdarzają się sporadycznie. W nawigacji Ford Denso produkowanej przez firmę Visteon występuje szereg typowych usterek – z częścią z nich już zdążyliśmy Cię zapoznać w naszych wpisach na stronie (sprawdź sytuacje gdy nie masz możliwości wpisania kodu).
Chcemy obalić mit o konieczności wymiany płyty głównej dla wielu problemów, dlatego dziś na warsztacie znów Denso.
Tym razem specyficzny problem z kodem PIN – brak możliwości do wpisania go na ekranie.

 

Czy usterka dotyczy mojego radia?

W poprawnie działającym systemie, w przypadku gdy odłączymy zasilanie na dłuższą chwilę (np. odepniemy akumulator) ponowne podłączenie zasilania powoduje wyświetlenie ekranu z możliwością wpisania kodu.
Proces wygląda w ten sposób:
Ford Denso Visteon
Niestety, zdarza się iż zamiast zobaczyć ekran z możliwością wpisania kodu wyświetlane są jedynie opcje klimatyzacji i nawigacji, a klawiatura ograniczona jest do cyfr 1 – 6. Dodatkowo potwierdzeniem tej usterki jest ikona nieskończoności w miejscu gdzie powinien być symbol radia.

 

Przyczyny problemu

Lubimy prostować teorie spiskowe, dlatego poniżej mała lista co na pewno nie powoduje tej usterki:

  • rozłączenie zasilania (w sprawnym aucie i radio nawigacji można odpinać akumulator ile razy chcemy, a nie obawiać się że przez to popsujemy radio!)
  • wada w czytniku gps (napęd w bagażniku nie jest powodem takich anomalii)
  • zwarcie w instalacji elektrycznej lub głośnikowej
  • uszkodzony układ chłodzenia (rzekomo niedziałający wentylator)
  • inne historie, które możesz znaleźć w google

 

Chwilowa „solucja”

Fora internetowe podają gotowe rozwiązanie, które rzekomo działa – rozłączenie akumulatora na dobę. Przy odrobinie szczęścia zadziała, ale tylko do następnego razu. Polecane tylko wówczas, gdy chcesz żyć w niepewności kiedy problem powróci. A ile podziała? Ile będzie chciało – może kilka minut, a może nawet parę dni. Chyba że skutecznie pozbędziesz się tego problemu.

Skuteczna naprawa radia

Problem tkwi tylko i wyłącznie w module radia. To ten element trzeba naprawić. Nie daj sobie wmówić, że Twoje radio jest do wyrzucenia lub do wymiany. Nie jest. Można je skutecznie i szybko naprawić.

Czy problem powróci?

Nie. Mamy pewność, że jeżeli potwierdzimy usterkę to naprawimy to na tyle skutecznie, iż problem nie wróci. Zmierzyliśmy się z wieloma radiami tej serii i wszystkie działają znów bez problemów. Oczywiście masz na to gwarancję.

Inne usterki

Przy okazji naprawy usterki braku ekranu z kodem dokonujemy ogólnego przeglądu urządzenia. Pierwotny problem jest na płycie głównej więc przy okazji sprawdzamy resztę systemu. Jeżeli coś nas zaniepokoi z pewnością zostaniesz o tym poinformowany. Nie naprawiamy „na sztukę”, tego możesz być pewny. Jeżeli nie posiadasz lub zapomniałeś kodu PIN swojej jednostki – przypomnimy Ci go w ramach usługi.

 

Oto co pisali użytkownicy Denso po tym jak naprawili radio w naszej firmie:

Ford Denso opinia

Ford Denso opinia

Szybko i bezpłatnie wyceń naprawę sprzętu.

lub zadaj pytanie: info@oematic.pl / +48 603 443 100

Udostępnij ten artykuł swoim znajomym