Przejdź do treści

Naprawa Logic7 Harman Becker krok po kroku — fotorelacja

Przywracanie dźwięku w samochodach poprzez naprawę uszkodzonych fabrycznych wzmacniaczy, to usługa, jaką wykonujemy dla posiadaczy Audi, Mercedesa, BMW czy Porsche. Niezależnie od marki auta, metodologia jest taka sama. Polega na całościowej regeneracji zalanej, spalonej, uszkodzonej elektrycznie, a czasem nawet zgniłej elektroniki. Proces jest prosty: naprawiamy to, co jest uszkodzone oraz prewencyjnie to, co lubi się psuć w danym modelu. Usługa wykonana w ten sposób daje pewność sprawnego działania, a potwierdzeniem jest 12-miesięczna gwarancja na całe urządzenie.

3 Etapy dokumentacji naprawy

Chcemy pokazać Ci, jak krok po kroku, całościowo i kompleksowo regenerujemy fabryczne wzmacniacze samochodowe. Szczegółową dokumentację fotograficzną wykonaliśmy w trakcie naprawy systemu dźwięku Logic7 firmy Harman Becker z samochodu Mercedes Benz W221. Każdy z etapów podzieliliśmy na trzy części. Na pierwszym zdjęciu zobaczysz uszkodzony wzmacniacz: brudny, zgnity, skorodowany lub ze spalonymi elementami. Druga fotografia to stan podczas regeneracji: umyta płyta główna, wylutowane elementy, rekonstrukcja połączeń i ścieżek, montaż nowych części i układów. Trzecie ujęcie z danej serii to wzmacniacz po naprawie: zabezpieczony powłoką, przetestowany i przygotowany do wysyłki.

Teraz już nie tylko przeczytasz, ale i zobaczysz na czym polega profesjonalna naprawa przez regenerację.

W artykule jest dużo zdjęć – polecamy przyjrzeć się szczegółom naszej pracy. Kliknij na zdjęciu, aby powiększyć obraz.

Uszkodzony wzmacniacz – widok z góry

Kurz i brud na płycie głównej

Korozja we wzmacniaczu Logic7 – niestety nie do uniknięcia. Dotyczy głównie kondensatorów i rezystorów SMD. Raz rozpoczęły proces postępuje i zwiększa swoim zakresem poziom usterek. Jeśli dzisiaj mierzymy element i wydaje się dobry, to za miesiąc lub dwa, sytuacja może być zupełnie inna. Wielokrotnie widzieliśmy rezystory w dość dobrym stanie wizualnym, ale ze znacznie zmienionymi parametrami. Awarie rezystorów w obrębie przetwornic, grożą zmianą ich napięcia pracy, a to już stwarza poważny problem i pociąga za sobą ciężkie usterki.

Rekonstrukcja uszkodzonych ścieżek

Spalone układy i zgniłe elementy

Skorodowane obszary sekcji tunera radia

Dlaczego wykonujemy tylko kompleksowe naprawy?

Wyobraź sobie, że Twój Logic7 z Mercedesa W221 jest spalony elektrycznie. Ktoś użył boostera i chciał szybko naładować rozładowany akumulator. Ekspertyza wykazała, iż wzmacniacz nie włącza się w ogóle oraz dodatkowo pobiera prąd. Już na tym etapie, naprawa takiej usterki, to nie lada wyzwanie dla większości osób oferujących serwis elektroniki samochodowej. Zakładamy jednak, że uda się Ci się znaleźć kogoś, kto namierzy uszkodzone części i sprawi, że wzmacniacz zacznie grać. Oddanie go w takim stanie, bez wymiany elementów, które lubią się psuć, to szybka metoda na ponowny brak dźwięku. Wilgoć, kurz i korozja już dawno zaczęły działać na niekorzyść Twojego Logica. Chcesz szybkiej i jak najtańszej naprawy – wybierasz naprawę na skróty.

Zużyte elementy i podtrawione połączenia będą działać jeszcze tylko przez chwilę.
Niestety, po pewnym czasie w aucie znów cisza — a Ty myślisz, że to ta sama usterka. W końcu brak jest dźwięku z każdego ze źródeł — tak jak poprzednio. Ponowne oględziny wzmacniacza wykazują, że spalone jest nie tylko to, co wcześniej, ale i inne części, w tym procesor MOST (OASIS) i DSP. Winowajcą są elementy, które wcześniej choć powinny, to nie zostały wymienione. Wskutek zwarcia okładzin kondensatora element wybuchł, uszkodził sąsiadujące części i przerwał połączenia. Teraz naprawa to wymiana części oraz mozolna rekonstrukcja ścieżek. Dużo zbędnej, kosztownej pracy, którą można było uniknąć już podczas pierwszej naprawy – wystarczyło prewencyjnie dodatkowo wymienić elementy podatne na uszkodzenie.

Teraz już chyba rozumiesz, dlaczego każdą naprawę wykonujemy przez regenerację.

Decydując się na taką metodę, masz pewność, że naprawiony wzmacniacz będzie działać jak nowy.


Podsumowując:

W OEMatic naprawiamy dokładnie to, co jest uszkodzone w danym egzemplarzu oraz prewencyjnie zabezpieczamy i wymieniamy elementy podatne na uszkodzenie. Ten skomplikowany proces nazywamy regeneracją. Tylko taka kompleksowa forma naprawy, daje efekt w postaci długiego i sprawnego działania wzmacniacza. Potwierdzeniem jest zawsze 12-miesięczna gwarancja na całe urządzenie.

Ile kosztuje regeneracja Harman Becker Logic7 z W221?

W 99% przypadków naprawa Logic7 trwa 2 – 5 dni robocze, a koszt to 2200 zł brutto.
Koszt jest stały, tak samo jak stałe jest nasze podejście do całościowej metody regeneracji.

Szybko i bezpłatnie wyceń naprawę sprzętu.

lub zadaj pytanie: info@oematic.pl / +48 603 443 100

Udostępnij ten artykuł swoim znajomym