Przejdź do treści

Honda Connect zawiesza się na logo lub resetuje

Bawiłeś się zmianą koloru tła i po długim resecie radio już się nie włącza? A może przestawiłeś coś w ustawieniach i jedyne co teraz widzisz to logo Hondy? Kręcące się kółeczko i resetujące się urządzenie, które wyłącza i włącza się ponownie, to typowe objawy uszkodzenia radio nawigacji Honda Connect.
Jeżeli jedyne rozwiązanie, jakie znalazłeś to wymiana jednostki na drugą, a ASO chce od Ciebie majątek za nową jednostkę, to przeczytaj ten artykuł do końca — mamy w OEMatic rozwiązanie na Twój problem.
Naprawiamy beznadziejne przypadki. Bez przypadku.

Rozpoznanie modelu

Jednostki multimedialne, które sprawiają kłopot, produkowane są od 2015 roku. Ten system znajdziesz w Hondzie Civic, HR-V, CR-V, Jazz. Najszybszą metodą potwierdzającą, że możemy naprawić Twój sprzęt, jest porównanie ze zdjęciami.

Odczyt kodu w nawigacji Fujitsu Ten
Radio nawigacja Fujitsu Ten / Denso Ten

Drugi sposób to weryfikacja naklejki znamionowej znajdującej się na górnej pokrywie. Znajdziesz tam logo Fujitsu Ten lub Denso Ten.

Typowe objawy popsutego Connecta

Honda Connect resetują się na logo

Niezależnie czy masz samo radio, czy wersję z nawigacją to problemy zaczynają się tak samo:

  • Zmieniłeś szatę na inny kolor, potwierdziłeś, że chcesz uruchomić ponownie, aby zaakceptować zmiany tła. Niestety po zresetowaniu się system cyklicznie wyłącza się i włącza — pokazując logo Honda i kręcące się kółeczko.
  • Używałeś radio nawigacji bez problemu do czasu wyłączenia zapłonu. Ponowne przekręcenie kluczyka zmienia jedynie tyle, że widzisz znaczek Honda, który ginie i pojawia się — jak w pętli.

Triki na ożywienie radia (bez wysyłania)

Zabiegi, które możesz sam spróbować zrobić, zanim wyślesz Connecta do naprawy:

  • odłącz akumulator na 10 minut
  • przywróć ustawienia fabryczne kombinacją 3 przycisków

Jeżeli powyższe sposoby zawiodą, to masz potwierdzenie — Twój Connect ma usterkę sprzętową i wymaga serwisu.

Naprawa wysyłkowa w OEMatic

Procedura jest banalna — wysyłasz sprzęt do weryfikacji usterki i do 3 dni potwierdzamy warunki naprawy. Akceptujesz czas zakończenia i koszt, a my zaczynamy właściwą usługę. Finalnie odsyłamy za pobraniem lub po wpłacie na konto. Jeżeli masz pytania, to zadzwoń i omówimy szczegóły.

Kod do radio nawigacji Fujitsu Ten / Denso Ten

Po naprawie i ponownym zamontowaniu w aucie niezbędne będzie ponowne wpisanie 5-cyfrowego kodu. Nie przejmuj się, jeżeli go nie posiadasz. Mamy rozwiązanie na te magiczne cyfry hasła i dostarczamy Ci w cenie naprawy.

Po odkodowaniu nie trzeba w żaden specjalny sposób dopisywać czy parametryzować radia do auta, bez znaczenia jest dla nas wersja programu czy rocznik samochodu. Nie zmieniamy żadnych parametrów sprzętu, zawsze dostarczamy oryginale hasło blokady, jakie producent ustawił na poziomie produkcji.

Szybko i bezpłatnie wyceń naprawę Connecta.

lub zadaj pytanie: info@oematic.pl / +48 603 443 100

Udostępnij ten artykuł swoim znajomym