Przejdź do treści

Jak skalibrować panel dotykowy radia Ford HSRNS za pomocą triku, o którym prawie nikt nie wie?

naprawa wyświetlacza hsrns, kalibracja ekranu

Nasza metoda pomoże Ci potwierdzić lub wykluczyć usterkę digitizera radia Ford HSRNS bez wyciągania go z auta – nawet, gdy nie jesteś w stanie wpisać kodu PIN, aby je odblokować!

Pewnego pięknego dnia trafia do Twojego serwisu radio Ford HSRNS / HSMCA z niedziałającym dotykiem. Objawy: dotyk albo nie działa, albo niepoprawnie reaguje na Twoje polecenia. Co robisz w takiej sytuacji?

naprawa wyswietlacza hsrns

Jak zapewne wiesz, powodem tej usterki mogą być:

  • błąd systemu (usterka programu zapisanego w pamięci NOR – GL512 ebga flash na płycie głównej)
  • uszkodzony mechanicznie panel dotykowy – digitizer
  • błędne dane kalibracyjne zapisane w pamięci w panelu przednim
  • uszkodzona płytka grafiki (jest za wyświetlaczem w części panelu przedniego)
  • usterka na płycie głównej (np. problem z napięciami na złączach krawędziowych)

 

Jak podejść do naprawy takiego radia? Domyślamy się, że na początku spróbujesz wykluczyć usterkę programową, czyli skalibrujesz ekran. Wejdziesz w MENU, wybierzesz DISPLAY i następnie Calibrate Touch Screen. I jeśli uda Ci się to zrobić, to masz szczęście. Jednak co zrobić w sytuacji, jeśli dotyk jest na tyle uszkodzony lub rozkalibrowany, że nie dasz radę nawet wpisać kodu PIN aby odblokować radio?

Co, jeśli wciskasz „2” a zamiast tego na ekranie wyskakuje np. „3”?

Po co dokładać sobie pracy?

Wiele serwisów w tym miejscu postanowi przełożyć sprawny „przód” z innego radia, a jeszcze inni od razu zamówią nową część. Tylko po co dokładać sobie roboty i marnować pieniądze, skoro usterkę digitizera można potwierdzić lub wykluczyć w dużo prostszy sposób.

Jest pewna sekretna metoda, która pozwoli Ci uporać się z tym problemem w 3 minuty!

Co więcej, ten prosty sposób sprawi, że nie będziesz musiał przekładać całego „przodu” aby zdiagnozować usterkę… Zrobisz to nie wyciągając radia z samochodu!

Pomyśl, jaka to wielka oszczędność czasu i pieniędzy – 3 minuty i wiesz, czy uszkodzony jest digitizer, czy usterki należy szukać w układzie grafiki lub na płycie głównej. A Twoi klienci? Myślę, że docenią Twoją fachową wiedzę i sprawne działanie!

Chcesz poznać ten trik?

Oto i on:

Jak skalibrować uszkodzony panel dotykowy Ford HSRNS

Radio Ford HSRNS/HSMCA ma ukryte menu kalibracji i możesz się do niego dostać nie korzystając z panelu dotykowego.

Oto co musisz zrobić:

Wciśnij i przytrzymaj przycisk MENU przez kilka sekund!

Po chwili pojawi się menu kalibracji. Teraz spróbuj skalibrować dotyk i jeśli wszystko zakończy się sukcesem, to prawdopodobnie naprawiłeś tę usterkę. Jeśli dotyk jest sprawny, wtedy bez problemu wpiszesz kod PIN i przetestujesz funkcjonowanie panelu dotykowego i całego radia.

A jeśli nie da się przeprowadzić kalibracji lub jeśli po niej ekran nadal błędnie odczytuje dotyk… Wtedy wiesz już na 100%, że uszkodzenia są poważniejsze i możesz przejść do dalszej diagnozy.

Prawda, że to proste?

A tak mało osób o tym wie!

Teraz Ty dołączyłeś do tego wąskiego grona – życzę Ci udanych napraw 🙂

PS: To z pewnością Cię zainteresuje: wkrótce napiszemy o tym, jak samodzielnie sprawdzić wyprowadzenia digitizera w radiu Ford HSRNS, aby potwierdzić lub wykluczyć jego uszkodzenie.

Szybko i bezpłatnie wyceń naprawę sprzętu.

lub zadaj pytanie: info@oematic.pl / +48 603 443 100

Udostępnij ten artykuł swoim znajomym