Reanimacja zawieszającego się na logo radia VP2 Continental

Klasyczna usterka w radiach z serii VP2 to zawieszanie się na logo. Jeżeli Twoja nawigacja uruchamia się tylko do ekranu startowego to nie szukaj drugiej. Istnieje metoda naprawy dzięki, której zaoszczędzisz nie tylko pieniądze ale i czas. Dodatkowo, nawigację możemy zabezpieczyć i zniwelować ryzyko ponownej usterki. Jak? O tym dziś na blogu OEMatic.

Identyfikacja urządzenia

Omawiane urządzenia znajdziesz nie tylko w autach Fiat, Jeep i Dodge ale również Alfa Romeo, Citroen i Peugeot. Producentem urządzenia jest Continental.

Niezależnie czy urządzenie posiada DAB, kamerą cofania czy jest bez takich funkcji – nasze metody i procedury naprawy są takie same. Dzięki temu możemy podać typowy czas wykonania usługi, długość gwarancji i wstępny koszt. Oczywiście konkretna kwota naprawy zostanie podana po ekspertyzie na miejscu, a sama naprawa rozpoczęta dopiero po akceptacji warunków. Poniższe zdjęcia prezentują typowe wersje VP2. Jeżeli któreś z nich przypomina Twoje radio to ta usługa jest właśnie dla Ciebie.

Radio nawigacja VP2 Continental

Radio nawigacja VP2 Continental wersja z Alfa Romeo

Typowe objawy uszkodzenia nawigacji

Porównaj poniższe problemy ze swoim urządzeniem:

 • zawiesza się na logo natychmiast po uruchomieniu (czasem jest obraz z kamery cofania, słychać dźwięk radia, można podgłaszać)
 • resetuje się – włącza i wyłącza się cyklicznie
 • włącza się i działa np. 3 minuty, po czym samo wyłącza się i włącza z powrotem
 • włącza się, wyświetla planszę z menu ale nie działa żaden z przycisków
 • włącza się ale nie działa ekran dotykowy – nie reaguje na przyciśnięcie w żadnym miejscu na ekranie wyświetlacza

Dlaczego Twoje radio nawigacja VP2 nie uruchamia się?

W większości przypadków przyczyną jest usterka w jednej z pamięci flash na płycie głównej urządzenia. Dajemy nowe życie nawigacji nawet w najcięższych przypadkach – nawet jeżeli elementy wymagają wymiany i ponownego programowania. Dzięki wewnętrznym procedurom i metodologii naprawy, skuteczność stawiania na nogi (nawet po innych „fachowcach”) oceniamy na 90%.

Programowanie pamięci nand nor

Płyta główna radio nawigacji VP2 Continental

Aktualizacja programu w VP2

Kolejnym krokiem po naprawie uszkodzonej pamięci jest aktualizacja programu urządzenia. Usterka powstaje najczęściej na skutek wad programowych – zmiana systemu na nowszą wersję niweluje ponowne problemy.

Kod do radio nawigacji Continental

Do ponownego uruchomienia potrzebujesz kod PIN – jeżeli go zgubiłeś lub zapomniałeś to otrzymasz w ramach naprawy. Musimy go wpisać „na stole”, aby w pełni sprawdzić działanie urządzenia.

Osiowanie radia i test w aucie

Naprawa nie wpływa na obszary trzymające nastawy i nie będziesz musiał robić osiowania (procedury kalibracji diagnostycznej). Tylko w sporadycznych sytuacjach radio może wymagać kodowania do auta. Niezbędny będzie wtedy kontakt z firmą, która lokalnie może zrobić diagnostykę – przeprowadza się to w aucie, przy użyciu komputera.

Co dla nas znaczy profesjonalna naprawa?

Nasza usługa różni się od innych serwisów:

 • Nie naprawiamy „w ciemno” – zawsze mamy jak sprawdzić urządzenie przed naprawą jak i wykonać test końcowy
 • Naprawę zaczynamy dopiero gdy klient zna konkretne koszty. Nie ma sytuacji, że dowiadujesz się o kwocie już po wykonanej usłudze
 • Każdą naprawę VP2 przeprowadzamy w ten sam sposób. Wiemy ile czasu musimy poświęcić na daną naprawę, a to pozwala na określenie wstępnej kwoty usługi
 • Usługa zawsze kończy się aktualizacją głównego systemu urządzenia. Pproducent wypuszcza co jakiś czas nową wersję programu aby zminimalizować podobne problemy w przyszłości
 • Brak kodu urządzenia to nie problem – dostarczamy go w cenie naprawy
 • Otrzymujesz 1 rok gwarancji na wykonaną usługę. Gwarancją jest FV, którą znajdziesz pod listem przewozowym
 • Jeżeli radio było już w naprawie w innej firmie, to też podejmujmy się naprawy
 • Masz problemy z logistyką? Możemy zlecić odbiór radia od Ciebie (przyjedzie po niego kurier DPD i zabierze na nasz koszt)

Twoja nawigacja znowu będzie sprawna – skontaktuj się z nami.

Fiat VP2

 

VP2 Fiat

Alfa Romeo VP2

VP2 – gniazda zasilania, usb i antenowe

Jesteś zainteresowany naprawą?

 A może chcesz porozmawiać z serwisantem? +48 603 443 100

Udostępnij ten artykuł swoim znajomym