Przejdź do treści

Strzały, stuki i trzaski w Mercedesie W204 z nawigacją Comand NTG4

Naprawa nawigacji NTG4

„Rano po włączeniu działa poprawnie do momentu ponownego uruchomienia, gdy już jest rozgrzane słychać tylko trzaski w głośnikach, muzyka głosu nie ma”.
„Radio czasami nie działa, tylko z głośników słychać trzaski i stuki o różnej intensywności. Problem nie występuje po włączeniu na zimno, tylko jak już podziała trochę i się wyłączy i włączy to wówczas, te stuki w głośnikach się pojawiają”. To dwa, ale typowe opisy problemów z radio nawigacją Comand NTG4, jakie dostajemy od klientów posiadających auta Mercedes Benz z serii W204. Oczywiście usterkę możemy skutecznie naprawić. Trwa to tylko parę dni i Twój zestaw dźwiękowy dostanie drugie życie, grając jak nowy z salonu.

Objawy usterki dźwięku w NTG4

Irytujący problem o którym mówimy, to sytuacja gdy z głośników słyszysz denerwujące anomalia dźwięku. Uniemożliwiają normalne korzystania z systemu dźwiękowego. Najczęściej dzieje się tak po rozgrzaniu auta (i samej nawigacji), ale zdarzają się też problemy już zaraz po odpaleniu samochodu. Po chwili słuchania radia lub płyty CD z głośników zaczynają wydobywać się trudne do wytrzymania strzały, stuki i trzaski. Niektórzy klienci określają to nawet „strzałem z karabinu”. Hałas jest nieznośny, nie do wytrzymania. Jedyne co pomaga to wyłączenie z przycisku całego Comanda. Słuchanie ulubionej stacji radiowej jest niemożliwe.

Strzały w głosnikach w W204
Typowa nawigacja w Mercedesie W204

Naprawa radio nawigacji Comand NTG4 z W204

Procedura reanimacji jest szybka i wymaga kilku prostych kroków. Zaczynasz od demontażu — zrób to sam lub zleć lokalnemu warsztatowi. Dobrze zapakuj sprzęt i wyślij do OEMatic. Zanim zaczniemy właściwą naprawę, zweryfikujemy czy strzały z głośników występują również na stole. Sprawdzimy to na odpowiednim środowisku testującym oraz wewnętrznym procedurom naprawy. Jeszcze tylko Twoja akceptacja warunków naprawy — terminu zakończenia i kosztów. Po paru dniach zreanimowany Comand NTG4 wraca do Ciebie kurierem.

Weryfikacja wady audio w W204

Jeżeli zastanawiasz się, co potrzebujemy, aby uruchomić takie radio na stole, to odpowiedź jest prosta — wyświetlacz, manipulator, sygnał przekręcenia zapłonu, instalacja głośnikowa, magistrala CAN oraz zasilanie. Tak skonstruowane środowisko testowe pozwala nam test przed i po naprawie. Dzięki temu możesz być pewny, że otrzymujesz w pełni naprawione i sprawdzone urządzenie.

Naprawa systemu dźwiękowego Comand NTG4

Po wykonaniu szeregu napraw takich usterek możemy dość dokładnie określić czas naprawy. Test potwierdzający usterkę, naprawa i odesłanie to zazwyczaj kilka dni roboczych.

Kodowanie radia w Mercedesie

Naprawa dźwięku, którą oferujemy, nie wymaga ponownego kodowania NTG4 do auta. Usługa jest plug and play, czyli po otrzymaniu z serwisu po prostu montujesz w samochodzie i cieszysz się dźwiękiem bez uciążliwych odgłosów strzelania z karabinu.

Naprawa dźwięku w W204 NTG4
Widok złącz w NTG4
Złącze zasilania W204
Gniazda zasilania, video, usb, anten w NTG4

Pozostałe usterki w NTG4

Cykliczne resetowanie się nawigacji, zawieszanie na logo, aż po całkowite niewłączanie się systemu to najczęstsze usterki w NTG4. Niestety Comand w Mercedesie potrafi odmówić działania. W takich sytuacjach zamiast do kosza wyślij go do OEMatic, ponieważ naprawiamy większość usterek w tych nawigacjach.

 

Szybko i bezpłatnie wyceń naprawę nawigacji Comand.

lub zadaj pytanie: info@oematic.pl / +48 603 443 100

Udostępnij ten artykuł swoim znajomym