Przejdź do treści

Zepsuty wzmacniacz Lear for Bang & Olufsen w Audi? Naprawimy go w 3 dni!

Wzmacniacz Lear for Bang & Olufsen

Posiadasz Audi ze wzmacniaczem Bang & Olufsen i masz problem z dźwiękiem? Niestety, nawet tak prestiżowy producent nie ustrzegł swojego sprzętu przed różnymi awariami. Jeśli w Twoim aucie nagle przestała grać muzyka lub sprzęt wykazuje inne anomalie to… mamy dla Ciebie mnóstwo dobrych informacji!

Czytając ten wpis dowiesz się:

 • Jak zidentyfikować swój wzmacniacz
 • Jak odnaleźć go w samochodzie
 • Jakie są objawy usterki
 • Co powoduje uszkodzenie wzmacniacza
 • Czy zepsuty wzmacniacz da się naprawić

 

Lear for Bang & Olufsen

Informacje o wzmacniaczu Lear for Bang & Olufsen

Producentem tego wzmacniacza jest firma Lear na zlecenie Bang & Olufsen. Lear to doświadczony producent sprzętu i elektroniki do samochodów, który mógł sprostać wysokim wymaganiom zleceniodawcy.

Na obudowie wzmacniacza znajdziesz nazwę: 10KANAL Most DSP.

Wzmacniacz ten był montowany w:

 • A4 Audi A4/Avant 2008-2012 A4
 • Audi A4/S4/Avant/qu. 2008-2012 A4Q
 • Audi A5/S5 Cou.Sport. 2008-2011A5CO
 • Audi A4 allroad quattro 2010-2016 A4AR
 • Audi A4L 2009-2017 A4L
 • Audi A4/S4/Avant/qu. 2008-2012 A4Q
 • Audi A5/S5 Cou.Sport. 2012-2017 A5CO
 • Audi Q5 2009-2012 AQ5
 • Audi Q5 2013-2017 AQ5
 • Audi Q5 2010-2017 AQ5C
 • Audi RS5 Coupe quattro RS5

 

Wzmacniacz komunikuje się z innymi urządzeniami za pomocą światłowodowej magistrali MOST. Urządzenie jest przypisane wyłącznie do Twojego samochodu i zabezpieczone systemem Component Protection. Więcej o tym systemie dowiesz się z dalszej części wpisu. Teraz powiemy Ci, jak możesz rozpoznać, czy ten artykuł dotyczy Twojego wzmacniacza Lear for Bang & Olufsen.

Jak możesz zidentyfikować swój wzmacniacz?

Z naszą pomocą bez problemu zidentyfikujesz swoje urządzenie. Wystarczy, że porównasz poniższe numery katalogowe, z numerem na swoim urządzeniu. Zastanawiasz się, gdzie jest umiejscowiony Twój wzmacniacz? O tym powiemy Ci już za chwilę.

Oto numery katalogowe:

 • 8T0035223C
 • 8T0035223F
 • 8T0035223H
 • 8T0035223M
 • 8T0035223P
 • 8T0035223Q
 • 8T0035223T
 • 8T0035223AE
 • 8T0035223AD
 • 8T0035223AK
 • 8T0035223AL
 • 8T0035223AN
 • 8T1035223A

 

Gdzie zmontowany jest Twój wzmacniacz Bang & Olufsen?

Znajdziesz go z prawej strony w bagażniku – przytwierdzony do metalowej ramki i ukryty pod plastikową pokrywą. Jest to dosyć standardowe umiejscowienie, ale może być przyczyną problemów z Twoim wzmacniaczem.

Jakie są objawy uszkodzonego wzmacniacza?

Najczęściej nasi klienci zgłaszają nagły zanik dźwięku. Słuchają muzyki, jadąc autem i nagle zapada cisza, mimo że radio pozostaje włączone, a wyświetlacz pracuje bez zastrzeżeń. Innym objawem może być brak dźwięku połączony z gasnącym wyświetlaczem mmi: załącza się na chwilkę, po czym gaśnie i nie widać żadnej reakcji. Czy opisane wyżej objawy odpowiadają Twoim? Mogą one różnić się w zależności od uszkodzeń, ale głównie przebiegają w ten sam sposób. Co je powoduje?

Skąd biorą się usterki wzmacniacza Bang & Olufsen?

Jednym powodem są skoki napięcia w instalacji, które prowadzą do zwarcia. Jest jeszcze drugi, znacznie gorszy powód, a mianowicie… zawilgocenie!

Montaż wzmacniacza w bagażniku jest typowy w całej branży motoryzacyjnej. Jest to często również gwóźdź do trumny dla wrażliwej elektroniki wzmacniacza, ze względu na obecną w bagażniku wilgoć. Czasami napada trochę deszczu, innym razem przewozimy w nim coś mokrego – np. ośnieżone buty. Winne są też uszczelki, które po czasie tracą swoje właściwości i mogą przepuszczać krople wody do bagażnika. Woda dociera na obudowę wzmacniacza, a wentylator z radością rozpyla ją na elektronikę. System chłodzenia powoduje również, że na płycie głównej osadza się wilgotny kurz i wzmaga zabójczą korozję.

Co korozja robi z elektroniką? Trawi wszystko – od najmniejszych elementów aż po płytę główną i jej ścieżki. Czasami wzmacniacze są tak mocno skorodowane, że jedynym wyjściem jest wymiana płyty głównej. Na szczęście takie przypadki to rzadkość, a jeśli zareagujesz szybko, to skutecznie zmniejszysz ryzyko poważnych uszkodzeń.

Lear and Bang and Olufsen

Twój wzmacniacz jest uszkodzony – co teraz?

Najprostszym wyjściem jest kosztowna wymiana na nowy. Naszym zdaniem jest to marnotrawstwo zarówno sprzętu, jak i pieniędzy. Nowy wzmacniacz za jakiś czas może zacząć korodować równie chętnie, co jego zepsuty poprzednik. Jeszcze gorzej jest z używanym sprzętem – jego zakup to bardzo droga loteria.

Nie możesz też liczyć na producenta – ten nie ma zamiaru wymienić ani naprawić Twojego urządzenia. Wydawać się może, że albo przestaniesz słuchać muzyki w swoim aucie, albo wydasz mnóstwo pieniędzy na sprzęt, który nie da Ci gwarancji bezawaryjnej pracy. Jest jednak jeszcze jedna opcja…

Naprawa wzmacniacza

W Komtel Serwis od lat „stawiamy na nogi” fabryczne systemy car-audio i naprawiamy nawet beznadziejne przypadki. Inni mogą Ci wmawiać, że Twój sprzęt nadaje się tylko do wyrzucenia albo że jego serwis jest niemożliwy, jednak my mamy dla Ciebie lepszą wiadomość:

Twój zepsuty wzmacniacz nadaje się już tylko… do naprawy!

Chcesz znowu cieszyć się wspaniałym dźwiękiem w Twoim samochodzie?
Nie zamierzasz przepłacać za niepewny sprzęt?
Chcesz, aby naprawiony wzmacniacz posłużył Ci jeszcze przez wiele lat?

Zatem zobacz, jak naprawiamy Bang & Olufsen w Komtel Serwis!

Lear Bang & Olufsen

Jak wygląda fachowa naprawa wzmacniacza Bang & Olufsen w Audi?

Kiedy Twoje urządzenie trafi do nas (pojawisz się u nas osobiście lub wyślesz je kurierem) to pierwszym krokiem będzie diagnoza. Sprawdzimy działanie Twojego wzmacniacza i zlokalizujemy usterkę.

Oznaki korozji widać na pierwszy rzut oka. Jednak gdy w grę wchodzi uszkodzenie na skutek zwarcia, w większości przypadków diagnoza pokaże następujące nieprawidłowości:

 • Kod błędu 13 lub 14 w diagnozie
 • Niewłaściwy pobór prądu, czyli 360 -> 450mA – wzmacniacz nie załącza końcówek mocy ani przetwornicy

Gdy już poznamy przyczynę usterki, skontaktujemy się z Tobą i podamy Ci wycenę.  Cały ten proces jest DARMOWY.
Naprawę Twojego wzmacniacza zaczniemy, gdy zaakceptujesz naszą ofertę. Jeśli z jakichś powodów nie będziesz chciał skorzystać z naszych usług, to odeślemy Twoje urządzenie bez żadnych dodatkowych kosztów.

Załóżmy, że zaakceptowałeś wycenę i przystępujemy do naprawy. Tak to wygląda krok po kroku:

Uszkodzenie sprzętowe

W przypadku zwarcia zlokalizujemy uszkodzone elementy i wymienimy je na nowe. Następnie przetestujemy sprzęt i upewnimy się, że jest w pełni sprawny. Ostatnim etapem będzie zabezpieczenie Twojego wzmacniacza przed korozją. Dokładnie opisujemy ten proces poniżej.

Uszkodzenie na skutek kontaktu z cieczą

Jeśli wzmacniacz był zalany lub zawilgocony, procedura wygląda następująco:

 1. Oczyścimy wzmacniacz z kurzu i w zależności od rozmiarów korozji usuniemy z płyty elementy z uszkodzonego obszaru.
 2. Naprawimy skorodowane ścieżki. Ich ubytki uzupełnimy cyną, tak aby odtworzyć wszystkie połączenia i usunąć ewentualne zwarcia.
 3. Gdy naprawimy płytę główną, na powrót wlutujemy wszystkie elementy. Te uszkodzone za każdym razem wymieniamy na NOWE i dostosowane do pracy w samochodach.
 4. Na tym etapie wzmacniacz jest już kompletny i powinien działać jak nowy. Jednak my nigdy nie bazujemy na przewidywaniach, dlatego teraz czeka go pełny test działania. Mamy też możliwość symulacji podłączenia wzmacniacza w samochodzie, dzięki czemu przetestujemy działanie i komunikację całego systemu i magistrali MOST.

Czy to już koniec? Ktoś mógłby powiedzieć, że tak, ale według nas, pozostawienie wzmacniacza w takim stanie byłoby… fuszerką.
Dopełnieniem naprawy jest zabezpieczenie elektroniki przeciwko korozji. Używamy do tego specjalnego środka, który po zaschnięciu przypomina plastik. Według nas jest to najlepszy sposób na ochronę Twojego sprzętu przed korozją w przyszłości.

Ciekawostką jest, że wzmacniacze te fabrycznie NIE POSIADAJĄ takiego zabezpieczenia…

Cała naprawa zajmuje nam średnio 2-3 dni.

Ważna informacja: konserwację przeciwko korozji przeprowadzamy za każdym razem. Ty też powinieneś zadbać o to, aby Twój wzmacniacz pracował w optymalnych warunkach. Co możesz zrobić?

Pozbądź się wilgoci

Niezwykle istotnym czynnikiem dla bezproblemowej pracy Twojego wzmacniacza jest brak wilgoci w bagażniku. Doświadczenie pokazuje, że nawet najlepsze zabezpieczenie nie pomoże, jeśli sprzęt narażony jest na długotrwały kontakt z wodą. Dlatego, zanim zamontujesz go z powrotem, upewnij się, że karoseria jest szczelna, a bagażnik suchy.

I w ten sposób znowu będziesz delektować się muzyką w swoim aucie! Wzmacniacz, który wydawał się już tylko do wyrzucenia, będzie na powrót zachwycał swoją mocą. Mało tego, będzie lepiej zabezpieczony niż po wyjściu z fabryki.

Naprawa u nas da Ci mnóstwo dodatkowych korzyści, o czym przeczytasz poniżej.

Zlecenie nam naprawy ma jeszcze jedną poważną zaletę, dzięki której zaoszczędzisz mnóstwo pieniędzy. Dodamy tylko, że jesteśmy jednym z nielicznych serwisów, który oferuje tę opcję.
O czym mowa?

Component Protection – jak uniknąć zbędnych kosztów?

Niektórzy idą na łatwiznę, wymieniając całe płyty główne. W takim przypadku Twój wzmacniacz musi być dodatkowo zaprogramowany, aby mógł współpracować z innymi urządzeniami w Twoim aucie. Nazywa się to Component Protection. Jest to system, który zapobiega nieautoryzowanym zmianom sprzętu.

Wymiana płyty głównej to ostateczność. Robimy to wyłącznie, gdy uszkodzenia są tragiczne – nie do naprawienia. Innym powodem do ponownego programowania jest fizyczne uszkodzenie pamięci, jednak jest to bardzo rzadki przypadek. Efekt? Ponad 90% uszkodzonych urządzeń naprawianych u nas nie wymaga programowania. Po prostu montujesz je na powrót w samochodzie. Dzięki fachowej naprawie oszczędzasz pieniądze.

A teraz poznaj inne korzyści z naprawy w naszym serwisie.

Przywracamy komfort podróży samochodem

Wiele firm oferuje naprawy wzmacniaczy samochodowych, ale tylko w Komtel Serwis mamy autorskie metody pomiarów, testów i usuwania usterek. Zawsze stosujemy nowe elementy dostosowane do pracy w samochodach. Dajemy Ci bezpieczeństwo, czyli 1 rok gwarancji na naszą usługę (gwarancja obowiązuje tylko w przypadku wzmacniacza uszkodzonego sprzętowo).

Za każdym razem:

 • wykonujemy test działania przed i po naprawie
 • wykluczamy nieprawidłowy pobór prądu (który mógłby rozładować akumulator)
 • weryfikujemy komunikację po magistrali MOST
 • konserwujemy urządzenie specjalnym preparatem antykorozyjnym

Wszystkie te elementy to dla nas profesjonalna naprawa zalanego lub spalonego wzmacniacza. Czy taką samą jakość otrzymasz w innym serwisie?

Coś jeszcze? Tak, to nadal nie koniec!

Dbamy o Twój komfort i wiemy, jak bardzo frustrujące są usterki sprzętu audio. Dlatego urządzenie odeślemy do Ciebie NATYCHMIAST po naprawie i testach. Nie będziemy czekać na Twoją wpłatę – wyślemy je kurierem za pobraniem. Dobrze zabezpieczona paczka ze wzmacniaczem dotrze do Ciebie błyskawicznie. Za usługę zapłacisz przy odbiorze.

Serwisując u nas, zyskujesz:

 • Darmową diagnozę i wycenę
 • Pewność skutecznej naprawy
 • Pełny test działania wzmacniacza po naprawie
 • Profesjonalne zabezpieczenie przed korozją
 • 2-3 dni serwisu i ekspresową wysyłkę
 • 12 miesięcy gwarancji na wykonaną usługę (przy uszkodzeniach sprzętowych)
 • Nie wymieniasz urządzenia, zatem oszczędzasz pieniądze


Twój wzmacniacz może na powrót zachwycać Cię swoim brzmieniem!
Nie zwlekaj – nie pozwól korozji i zwarciom siać spustoszenie w Twoim wzmacniaczu. Skontaktuj się z nami – kliknij na przycisk Wyceń naprawę online.

Szybko i bezpłatnie wyceń naprawę sprzętu.

lub zadaj pytanie: info@oematic.pl / +48 603 443 100

Udostępnij ten artykuł swoim znajomym