Przejdź do treści

Zenec 2011D zawiesza się na logo? Poznaj powód usterki.

Zenec 2011D zawiesza się na logo

Serwisując nawigacje firmy Zenec 2011D, dostajemy pytania, dlaczego tak często powstaje usterka zawieszania się na logo. Artykuł odblokowanie i naprawa Zenec ZE-NC2011D nie wyczerpał tematu. Dlatego dziś, chcemy ten problem opisać dokładniej, tak abyś wiedział, dlaczego Twoja nawigacja odmawia poprawnego działania i wyświetla jedynie ekran startowy. W tym artykule opowiemy Ci, jak wygląda procedura naprawy Zeneca w OEMatic oraz czym wyróżniamy się od innych firm.

Spis treści

 • Modele radio nawigacji Zenec, które mogą się popsuć
 • Typowe objawy usterki
 • Przyczyny zawieszania się na logo — geneza usterki
 • Procedura i metoda naprawy Zenec 2011D
 • Usługa typu Plug&Play
 • Jak zabezpieczyć się przed usterką na przyszłość?

Modele radio nawigacji Zenec, które mogą się popsuć

Defekt zawieszania się na logo producenta dotyczy szeregu modeli nawigacji firmy Zenec. Dziś opisujemy model ZE-NC2011D, ale jeżeli Twoje radio ma takie same objawy i trudności w działaniu to, jest duża szansa na jego reanimację.

Najczęściej  serwisujemy:

 • ZE-NC2011D
 • ZE-NC31311D
 • ZE-NC3811D
 • ZE-NC4121D
 • ZE-NC5011D

Procedury i procesy naprawy, które stosujemy dla 2011D, pozwalają nam podejmować się napraw innych typów. Dlatego nie przejmuj się, jeżeli na liście nie ma Twojego Zeneca — technicznie nie sposób wypisać wszystkich rodzajów.

Typowe objawy usterki

Na pytanie, jak wygląda usterka — nasi klienci, odpowiadają następująco:

 • „Wcześniej radio/nawigacja normalnie działało. W pewnym momencie na ekranie pozostał napis startowy Zenec i tak już pozostało. Radio normalnie działało. Po zresetowaniu przyciskiem reset przestało grać i w dalszym ciągu wyświetla się napis Zenec.”
 • „Od jakiegoś czasu po uruchomieniu wyświetla się samo logo Zenec. Wyświetlacz zacznie działać normalnie, dopiero jak sprzęt się dobrze rozgrzeje.”
 • „Mam problem z radiem ZENEC 2011D. Po włączeniu zawiesza się na logo w tle wszystko gra. Zaczyna normalnie funkcjonować dopiero po 30 minutach.”
 • „Posiadam w aucie radio zenec 2011d, ktore zawiesiło sie na logo. Nic nie można zrobic.”
 • „Volkswagen Golf w którym jest zamontowane radio Zenec ZE-NC2011D, wyświetla się tylko napis firmowy.”

Jeżeli i Twoja nawigacja ma takie oznaki defektu, nie przejmuj się — istnieje skuteczna metoda reanimacji nawigacji.

Przyczyny zawieszania się na logo — geneza usterki

Po naprawieniu szeregu urządzeń firmy Zenec możemy napisać, iż większość usterek zawieszania się na logo powoduje uszkodzona pamięć wewnętrzna przechowująca dane nawigacyjne. Jeżeli brzmi to dla Ciebie niezrozumiale, to wyobraź sobie, że dane te zapisane są na dysku twardym — i ten dysk ulega uszkodzeniu. Oczywiście to tylko analogia, bo w radiach Zenec nie ma dysku twardego. Na takie potrzeby wymyślono i zastosowano pamięć inand, która jest odpowiedzialna za program nawigacyjny.

W momencie, kiedy pamięć jest uszkodzona system urządzenia, zawiesza się i nie startuje dalej. Efektem jest tylko logo powitalne. Na tym etapie, nie można też naprawić systemu z USB. Dlatego, wszelkie próby aktualizacji programu z karty SD czy pendrive nie przynoszą efektu. Na czym zatem polega naprawa i jak to robimy?

Procedura i metoda naprawy Zenec 2011D

Każdą usługę wykonujemy według określonej procedury. Co to znaczy? Dla Ciebie — to, że możemy już wstępnie, po typowych objawach (na etapie bezpłatnej wyceny lub rozmowy telefonicznej) określić czas i koszt wykonania usługi.

Weryfikacja problemu

Pierwszym etapem po tym, jak otrzymamy od Ciebie Zeneca, jest sprawdzenie usterki i potwierdzenie wady. Podłączamy radio na stole i sprawdzamy, czy problemy, które opisujesz, występują również poza autem.

Potwierdzenie warunków naprawy

W OEMatic naprawę rozpoczynamy po wyraźnym zielonym świetle od klienta. Wyrażasz zgodę telefonicznie lub przez e-mail.

Naprawa właściwa

Jeżeli chcemy, aby naprawiony Zenec 2011D działał stabilnie długi czas, to wadliwą pamięć inand musimy zastąpić fabrycznie nową. Na tym polega skuteczna naprawa w OEMatic — na zastosowaniu nowego układu i jego poprawnym zaprogramowaniu. Efektem jest w pełni działająca nawigacja z taką samą wersją bazy nawigacyjnej, jaka była zainstalowana wcześniej.

Zenec ZE-NC2011D naprawa pamięci inand

Odesłanie urządzenia

Zwrot urządzenia następuje za pobraniem lub po wpłacie na konto (na podstawie faktury pro forma). Chcesz odebrać osobiście? Żaden problem. Musimy tylko ustalić konkretny termin takiego spotkania w Sochaczewie.

Usługa typu Plug&Play

Serwis musi być kompletny — a do kompletu potrzebny jest kod pin, którego możesz nie znać. To normalna sytuacja, jeżeli nie odłączałeś wcześniej akumulatora i nie miałeś potrzeby wpisywać go ponownie. Naprawioną nawigację dostarczamy gotową do montażu w aucie — kod pin znajdziesz zapisany przy urządzeniu i na fakturze razem z gwarancją.

Zenec ZE-NC2011D tylne gniazda zasilania

Jak zabezpieczyć się przed usterką na przyszłość?

Po tym, jak pamięć zostaje wymieniona na nową, odpowiednio zaprogramowana i uruchomiona, to w nawigacji pozostaje tylko zaktualizować główny system urządzenia. To jeden z etapów procedury naprawy — jest standardowo w naszej usłudze. Prewencyjnie wgrywamy ostatnią dostępną wersję dla danego modelu, którą firma Zenec udostępnia na swojej stronie.

Naprawa w OEMatic to następujące korzyści:

 • Na podstawie opisu usterki otrzymasz wstępną bezpłatną wycenę (e-mail, telefon).
 • Właściwa usługa zostanie wykonana dopiero po weryfikacji, potwierdzeniu kosztów i Twojej akceptacji.
 • Do naprawy używamy fabrycznie nowych elementów.
 • W cenie otrzymasz kompletnie przygotowany sprzęt do zamontowania w aucie — naprawione urządzenie, niezbędny kod pin (jeżeli jest aktywny) oraz gwarancję (fakturę).

 

Sprawdź inne usługi dla nawigacji Zenec:

 

Szybko i bezpłatnie wyceń naprawę radia Zenec.

lub zadaj pytanie: info@oematic.pl / +48 603 443 100

Udostępnij ten artykuł swoim znajomym