Przejdź do treści

Problemy z dźwiękiem w MIB, Discover PRO lub Columbus i jak się ich pozbyć w kilka dni!

Discover PRO MIB

Posiadasz Audi, VW, Skodę, Seata lub Porsche i masz problem z dźwiękiem? Usterka ta z reguły objawia się trzaskami w głośnikach lub całkowitym brakiem dźwięku. Dotyczy jednostek zwanych potocznie MIB, Discover PRO lub Columbus. Niewiele serwisów potrafi naprawiać te urządzenia, jednak my mamy na to sposób, dlatego… Jeśli chcesz aby z głośników w Twoim samochodzie znowu płynęła muzyka, to koniecznie przeczytaj ten artykuł. 

Czytając ten wpis, dowiesz się:

 • Jak zidentyfikować Twoje urządzenie
 • Jakie są objawy uszkodzenia
 • Co jest powodem usterki
 • Jak pozbyć się problemów raz na zawsze

 

Czy ten artykuł dotyczy Twojego sprzętu?

Omawiamy tutaj urządzenie, które występuje pod różnymi nazwami. Montowane jest ono w samochodach grupy VAG. Można je także spotkać w niektórych modelach Porsche. Nie ważne czy Twoje urządzenie nazywa się MIB, Discover Pro czy Columbus – jest to dokładnie ten sam sprzęt, który omawiamy w tym artykule. Producentem jest Harman Becker.

Przygotowaliśmy też tabelę z numerami katalogowymi, dzięki której możesz porównać numery i upewnić się, że ten wpis dotyczy Twojego urządzenia. Jest ona na tyle obszerna, że umieściliśmy ją na osobnej stronie.

Jakie są objawy usterki MIB/Discover Pro?

Po wielu naprawach i rozmowach z klientami zebraliśmy dla Ciebie listę typowych objawów usterki, jakie mogą wystąpić w Twoim systemie audio:

 • całkowity brak dźwięku bez względu na jego źródło
 • trzaski lub zniekształcenia dźwięku
 • działa tylko jeden kanał lub połowa głośników
 • czasem problem ustępuje, ale powraca po krótkim czasie

Co jest powodem usterki?

Mimo iż Twój system multimedialny składa się z wyświetlacza, jednostki głównej i czasem z oddzielnego panelu z klawiaturą, to uszkodzona jest właśnie jednostka główna. Zazwyczaj źródło powyższych problemów leży w tak zwanym torze audio. Jest to usterka sprzętowa, która niezależnie od warunków eksploatacji pojawia się w niektórych egzemplarzach. O tym, jak zdemontować jednostkę główną dowiesz się z dalszej części tego artykułu.

Oto przykładowe zdjęcie tego urządzenia z samochodu marki VW:

Naprawa nawigacji MIB1 Discover PRO 

Jeśli szukałeś wcześniej informacji na ten temat, to możesz mieć wątpliwości, czy Twoje urządzenie da się naprawić. Rozwiewamy ten mit już w następnym akapicie.

Czy da się naprawić MIB/Discover Pro?

Cały szkopuł w serwisie MIB/Discover Pro/Columbus polega na tym, że do naprawy tych urządzeń potrzeba nie tylko wiedzy, ale też odpowiednich narzędzi. Mało jest serwisów, które posiadają i jedno, i drugie. Bez narzędzi nie przetestujesz urządzenia po naprawie i nie upewnisz się, że wszystko działa, jak należy. Bez wiedzy… no cóż, to chyba nie wymaga komentarza?

O samej naprawie w internecie nie dowiesz się za wiele. Wynika to z powyższego akapitu – na rynku brakuje serwisów, które specjalizują się w naprawach systemów MIB. Może to doprowadzić Cię do błędnego wniosku, że serwis Twojego urządzenia jest niemożliwy lub nieopłacalny. Z tego powodu możesz rozważać zakup używanej jednostki centralnej, jako jedyne wyjście z tej sytuacji. My zawsze odradzamy ten wybór, ponieważ ma on trzy poważne wady:

 • wysoki koszt zakupu
 • zakupione urządzenie musi być dopisane do Twojego samochodu – tzw. ochrona komponentu (kolejny koszt)
 • nie masz żadnej pewności, że zakupiona jednostka nie zepsuje się za jakiś czas dokładnie z tego samego powodu co poprzednia

Używając metafory, zakup używanej jednostki głównej to jak wejście na pole minowe – jak masz szczęście, to wyjdziesz z niego cało. Natomiast my jako fachowcy i doświadczeni serwisanci polecamy Ci bezpieczne, pewne i fachowe wyjście z tego problemu. Z czystym sumieniem zapewniamy Cię, że…

Twój zepsuty system audio nadaje się już tylko… do naprawy!

Chcesz znowu cieszyć się muzyką w swoim samochodzie?
Chcesz, aby Twoje urządzenie służyło Ci jeszcze przez wiele lat?
Szukasz sprawdzonego serwisu i gwarancji udanej naprawy?

Zatem dowiedz się jak naprawiamy MIB/Discover Pro/Columbus w Komtel Serwis!

Fachowa naprawa Discover PRO / MIB / Columbus

Demontaż jednostki centralnej

Pierwszym krokiem do naprawy Twojego sprzętu jest demontaż jednostki głównej. Znajdziesz ją w schowku pasażera lub w konsoli przedniej. Do jej wyciągnięcia potrzebujesz specjalne „wyjmaki”, które bez problemu kupisz w internecie. Jeśli masz problem z demontażem to zadzwoń do nas – chętnie pomożemy i udzielimy Ci wskazówek. Możesz też zlecić demontaż nam – wystarczy, że umówisz się na konkretny termin i odwiedzisz naszą siedzibę.

Diagnoza

Gdy już otrzymamy Twoje urządzenie (pojawisz się u nas osobiście lub wyślesz je kurierem) to naszą pierwszą czynnością będzie diagnoza. Sprawdzimy działanie Twojej jednostki głównej i zlokalizujemy usterkę – wszystko to bezpłatnie. Następnie skontaktujemy się z Tobą i podamy Ci koszt oraz czas naprawy. Naprawę Twojego urządzenia zaczniemy, gdy zaakceptujesz naszą ofertę. Jeśli z jakiegoś powodu nie będziesz chciał skorzystać z naszych usług, to odeślemy Twoje urządzenie bez żadnych dodatkowych kosztów.

Sama naprawa może przebiegać różnie – bo uszkodzone mogą być różne elementy. Jedno jest jednak pewne – nie zajmie nam ona więcej niż parę dni!

Aktualizacja oprogramowania

Brak dźwięku lub trzaski to usterka sprzętowa. Jeżeli jednak cokolwiek niepokoi Cię w działaniu sprzętu, powiedz nam o tym, kiedy będziesz zgłaszał swoje urządzenie do naprawy. Może to być problem z oprogramowaniem, który bez problemu usuniesz w Komtel Serwis.

Test działania

Po zakończonej naprawie obowiązkowym następnym krokiem jest test działania Twojego urządzenia. Serwisując u nas, masz pewność, że w pełni przetestujemy Twoje urządzenie i odeślemy je w 100% sprawne. Mamy fabryczne wyświetlacze, sterowniki, panele klawiatury oraz system do diagnostyki. Dzięki temu symulujemy podłączenie Twojego urządzenia do samochodu i testujemy jego funkcje. W trakcie diagnostyki wykryjemy też ewentualne błędy w sterowniku, jakie mogły pojawić się w trakcie użytkowania Twojej jednostki głównej i usuniemy je wszystkie.

Spójrz na poniższe zdjęcie. Bez odpowiedniego sprzętu, uruchomienie systemu „na stole”, bez montowania go w samochodzie byłoby niemożliwe.

Discover PRO MIB

Po pomyślnym zakończeniu testów Twoje urządzenie jest w pełni sprawne i gotowe do wysyłki! Już za dzień, maksymalnie dwa kurier zapuka do Twoich drzwi i…

Niech gra muzyka!

W Twoim samochodzie znowu zabrzmi czysta, niczym niezmącona muzyka! Dzięki fachowej naprawie zaoszczędzisz pieniądze i otrzymasz sprawne urządzenie, które posłuży Ci jeszcze przez długi czas. Naprawa w Komtel Serwis da Ci jeszcze inne, atrakcyjne korzyści!

Przywracamy komfort podróży samochodem

Wiele firm naprawia systemy car-audio, ale tylko w Komtel Serwis mamy autorskie metody usuwania usterek, pomiarów i testów. Mamy wiedzę i najnowszy sprzęt serwisowy, dzięki czemu naprawy wykonujemy fachowo i skutecznie. Dodatkowo dajemy Ci pewność i bezpieczeństwo w postaci gwarancji na naszą usługę.

Twoje urządzenie odeślemy do Ciebie NATYCHMIAST po naprawie i testach. Nie będziemy czekać na Twoją wpłatę – wyślemy je kurierem za pobraniem. Dobrze zabezpieczona paczka dotrze do Ciebie błyskawicznie, a za usługę zapłacisz przy odbiorze!

Serwisując u nas, zyskujesz:

 • Darmową diagnozę i wycenę
 • Pewność skutecznej naprawy
 • Pełny test działania jednostki głównej po naprawie
 • Krótki czas serwisu i ekspresową wysyłkę firmą kurierską
 • Gwarancję na wykonaną usługę
 • Nie wymieniasz urządzenia = oszczędzasz pieniądze

Szybko i bezpłatnie wyceń naprawę sprzętu.

lub zadaj pytanie: info@oematic.pl / +48 603 443 100

Udostępnij ten artykuł swoim znajomym