Przejdź do treści

Naprawa Zenec ZE-NC5010FC – odkodowanie i update systemu

Zenec ZE-NC5010FC

Kolejne radio Zenec trafiło w nasze ręce. Tym razem do czynienia mieliśmy z popularnym modelem Zenec ZE-NC5010FC. Naszym zadaniem było odkodowanie zablokowanego radia. Dziś opiszemy najpopularniejsze usterki, a także wspomnimy nieco o aktualizacji oprogramowania.

Zenec ZE-NC5010FC

Z jakimi pojazdami kompatybilny jest Zenec ZE-NC5010FC?

Najczęściej tę stację multimedialno-nawigacyjną znajdziemy w Oplach: Astrze H, Zafirze B i Corsie D. Jest to sprzęt z wyższej półki cenowej. 7-calowy ekran dotykowy, obsługa sterowania z kierownicy, Bluetooth, tuner DVB-T i cała masa nowoczesnej technologii. Wszystko to powoduje, że jest to jeden z lepiej wyposażonych modeli.

Odkodowanie, czyli przypominamy brakujący kod do radia

Jak pisaliśmy we wcześniejszym wpisie dotyczącym radia Zenec Z-E2015, kod musimy wpisać za każdym razem, gdy odepniemy radio od zasilania. Jeżeli jednak permanentnie zablokujemy radio, wówczas pozostanie ono zakodowane do momentu zresetowania licznika wpisów. Tak właśnie było w przypadku nawigacji dostarczonej do nas ostatnio przez klienta, mieszkającego w drugiej części kraju. Sprawnie odblokowaliśmy sprzęt, ustawiając nowy kod. Jednocześnie zaktualizowaliśmy system.

Co jeszcze może się popsuć w Zenec ZE-NC5010FC ?

Poza problemem związanym z zapomnianym kodem, urządzenie narażone jest na zawieszenie się na ekranie z logo. Ta dość popularna przypadłość nie omija i tego modelu. Sporadycznie zdarza się brak podświetlenia wyświetlacza lub pojawianie się całkowicie białego ekranu.
Takie usterki świadczą zwykle o problemach z softem (choć nie zawsze jest on bezpośrednią przyczyną). Wtedy zwykle wystarczy uaktualnić lub zresetować oprogramowanie radia.

Aktualizacja systemu

Przy odblokowaniu kodu, jednocześnie zaktualizowaliśmy system tego radia. Obecnie najnowsze wersje oprogramowania to:

APP_V 2.89.26_03X1_101217
MPG_V 2.4.18_0XXX_101217
MCU_V 1.0.XX_03X1_110607

 

Zenec ZE-NC5010FC aktualizacja systemu
Zenec ZE-NC5010FC aktualizacja programu
Zenec ZE-NC5010FC
Zenec ZE-NC5010FC aktualizacja
Zenec ZE-NC5010FC – odkodowanie i update systemu

 

Instalacja odbywa się poprzez umieszczanie nośnika z oprogramowaniem do portu USB radia. Update systemu zwykle niweluje większość usterek programowych, a także poprawia funkcjonalność radia i ulepsza jego dotychczasową pracę. Warto co jakiś czas samodzielnie sprawdzać, czy producent nie wypuścił nowszej wersji. Praca na przestarzałym sofcie naraża nas na częstsze awarie, a aktualizacja przebiega szybko i z reguły bezproblemowo.

 

Szybko i bezpłatnie wyceń naprawę sprzętu.

lub zadaj pytanie: info@oematic.pl / +48 603 443 100

Udostępnij ten artykuł swoim znajomym