Przejdź do treści

Jak zdobyć kod do Master Code request w nawigacji Connect NAV Magneti Marelli?

Odblokowanie magneti marelli master code request

Rozłączyłeś akumulator, kupiłeś drugą nawigację Connect NAV, a może po prostu nigdy nie miałeś kodu do swojego radia? W każdym z tych przypadków chwilę po przekręceniu zapłonu zobaczysz ekran do wpisania 4-cyfrowego kodu. Master Code request w nawigacjach Magnetii Marelli to problem wielu posiadaczy samochodów takich jak Fiat (Stilo, Panda, Croma, Bravo, Doblo), Alfa Romeo (MiTo, 147, GT, 156, 159, Brera, Spider, Giulietta) czy Lancia (Ypsilon, Musa, Delta, Thesis). Niestety większość serwisów car audio nie jest w stanie odkodować takiego urządzenia. To nie programy są tu barierą, a umiejętność odpowiedniego lutowania i programowania pamięci flash. To właśnie w nich siedzą cyfry niezbędne do zaakceptowania Master Code request.

Magneti Marelli Master Code request – odblokowanie nawigacji

Poprawnie podłączona nawigacja komunikuje się z komputerem samochodu po szynie CAN. Jeżeli numer nadwozia jest inny, niż był w pamięci do tej pory, to radio pokaże monit o wpisanie kodu.
W tym momencie musisz wpisać cztery cyfry i możesz znów cieszyć się dźwiękiem.

Procedura odczytu oryginalnego kodu radia

W nawigacjach Connect NAV / Connect NAV+ pin do Twojego systemu znajduje się w pamięciach flash na płycie głównej. Jeżeli brzmi zbyt technicznie, to spójrz na zdjęcia płyty głównej.

 

odblokowanie magneti marelli master code request

Jesteś ciekawy co jest potrzebne, aby odczytać pin do Master Code request? Potrzebujesz tylko odpowiednie środowisko do uruchomienia radia poza autem, zdolności lutowania pamięci w obudowach tsop i programatora obsługującego te kości pamięci. Na koniec pozostaje znać algorytm odczytu kodu lub posiadać oprogramowanie. Jeżeli to wszystko jest za skomplikowane dla Ciebie, to możesz zlecić taką usługę w OEMatic.

Do kompletu kilka zdjęć – dla ciekawych, jak wygląda płyta główna oraz menu urządzenia.

 

odblokowanie magneti marelli master code request

Odblokowana nawigacja Connect Nav

 

odblokowanie magneti marelli master code request

 

A co jeżeli Twoje auto to Giulietta z podobnym systemem? W tych urządzeniach kod zapisany jest w innych układach, ale na to też jest metoda. Polecamy nasz wpis kod do nawigacji Alfa Romeo Giulietta.

 

Szybko i bezpłatnie wyceń Master Code request.

lub zadaj pytanie: info@oematic.pl / +48 603 443 100

Udostępnij ten artykuł swoim znajomym