Przejdź do treści

Skuteczny sposób na naprawę martwych pixeli w radiach serii Alfa Connect

Alfa Connect po naprawie wyświetlacza

Nic tak nie drażni jak wypalone wiersze czy kolumny wyświetlacza w radiu samochodowym. Przynajmniej nas.
Jeżeli jeżdzisz Fiatem lub Alfa Romeo i posiadasz 1-dinową radionawigację z serii Connect to z dużym prawdopodobieństwem masz albo będziesz miał problemy z poprawnym działaniem wyświetlacza.

 

naprawa pixeli alfa connect

Martwe pixele na wyświetlaczu radia

Usterka tego typu zaczyna dokuczać użytkownikowi stopniowo. Początkowo sporadycznie zanikają pojedyńcze pixele, z czasem giną całe wiersze lub kolumny. Sytuacja staję się na tyle niekomfortowa, iż przestawienie chociażby stacji radiowej w przypadku nie kojarzenia menu „na pamięć” stanowi duże wyzwanie.  Zdjęcie powyżej – to klasyczny przykład problemu, który całkowicie uniemożliwia użytkowania sprzętu. Teoretycznie sytuacja bez wyjścia.. teoretycznie.

 

naprawa pixeli alfa connect

 

Skuteczny sposób na naprawę martwych pixeli w radiach serii Alfa Connect

Nasz pomysł na naprawę tego rodzaju usterki wziął się z potrzeby chwili. Kilka lat temu, radio z tej serii, z taką właśnie wadą posiadał nasz kolega. Było to jeszcze w czasach, gdy priorytetem firmy był serwis gsm więc zanim radio trafiło na nasz stół, zjeździło już kilka okolicznych serwisów car audio i rtv. Nie lubimy odpuszczać i od samego początku założyliśmy sobie, że musimy to naprawić. Sama idea naprawy – odnowienia wyświetlacza powiodła się w 100%. Wyświetlacz ożył i zaczął działać jak nowy. Zresztą – działa do tej pory, umilając jazdę autem marki Alfa Romeo. Ten sprawdzony sposób stosujemy do dnia dzisiejszego.

 

naprawa pixeli alfa connect

Czy naprawa będzie skuteczna ?

Dość często ze strony klientów pada pytanie – czy naprawa będzie skuteczna? Zazwyczaj jest. Zazwyczaj – ponieważ czasem trafiają do naszego serwisu radia, już po próbach „naprawy”, w których ktoś próbował swoich sił i narobił więcej szkód niż korzyści. Dlatego zawsze podczas rozmowy z klientem odnośnie naprawy wyświetlacza pytamy – czy sprzęt był już u kogoś w naprawie. Sporadycznie zdarzają się sytuacje, iż układ sterujący wyświetlaczem jest uszkodzony – z doświadczenia możemy napisać, iż jest to mały odsetek przypadków. W takich sytuacjach jedynym wyjściem jest wymiana wyświetlacza na nowy.

 

naprawa pixeli alfa connect

Odkodowanie radia Alfa Connect

Po szybkiej naprawie, gdy radio zostanie ponownie zamontowane w samochodzie – pozostaje wpisać kod odblokowujący i cieszyć się naprawionym wyświetlaczem.
Jeżeli z jakichś powodów nie posiadasz kodu lub nie jesteś jego pewien to wystarczy, że napiszesz o tym w momencie składania zlecenia naprawy. Sprawdzimy poprawność tego, który posiadasz lub też w zależności od potrzeb dostarczymy odpowiednią kartę kodową wraz z oryginalnym kodem zabezpieczającym. Usługę odkodowania możemy wykonać również zdalnie, na podstawie zdjęcia naklejki z numerami seryjnymi urządzenia.

 

naprawa pixeli alfa connect

Obsługiwane modele

Wyświetlacz, który możemy zregenerować był stosowany w szeregu radioodbiorników produkcji Bosch / Blaupunkt.
Poniżej, krótka lista najpopularniejszych urządzeń z aut Fiat / Alfa Romeo:

7 607 005 041, Fleetcommander
7 607 005 042, APS BT2
7 607 005 043, Fleetcomander 
7 607 005 044, Fleetcomander 
7 607 005 046, Fleetcomander 
7 607 005 047, Fleetcommander
7 607 005 048, Fleetcomander 
7 607 005 051, Fleetcomander 
7 607 005 052, Fleetcomander 
7 607 005 055, T61 ALFA
7 607 005 056, MULTIPLA
7 607 005 057, FIAT GTA

 


Dodatkowe informacje na temat wykonania usługi serwisowej:

  • 1-2 dni robocze po dostarczeniu sprzętu do naszej firmy
  • na miejscu, na poczekaniu po wcześniejszym uzgodnieniu szczegółów

Szybko i bezpłatnie wyceń naprawę sprzętu.

lub zadaj pytanie: info@oematic.pl / +48 603 443 100

Udostępnij ten artykuł swoim znajomym